Misja szkoły

Misja Szkoły w Kobiernie zgodna z Koncepcją Funkcjonowania i Rozwoju na lata 2014-2019
„Dobre wychowanie, rzetelna wiedza”

Galeria

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć!
 
Kliknij, aby zobaczyć!

Mały Mistrz

W roku szkolnym 2014/15 Szkoła Podstawowa w Kobiernie bierze udział w Ogólnopolskim Programie „Mały Mistrz

 

Galeria - rok szkolny 2015/2016

Nadanie imienia


Sejmik dziecięcy


Spotkanie z panią Marią Konieczną - rodzina bł. bp Michała Kozala


Wycieczka do Włocławka


"Przygody Kulinarne klasy VI"


Palmy Wielkanocne


Sumo


Dzień Kobiet


Pierwsza pomoc
Pieczenie pierników


Spotkanie z policjantką - 17 luty 2016 r.

Spotkanie z policjantem bywa stresujące. Nie tym razem. Pani policjantka opowiedziała dzieciom i „starszym” uczniom o niebezpiecznych „zachowaniach w Internecie” (zaufaniu nieznajomym, podawaniu swoich danych, udostępnianiu zdjęć itd.). Poruszyła również problem niszczenia mienia, kradzieży, spotkania z nieznajomym… Dzieci miały dużo własnych spostrzeżeń. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie przestrogą przed niewłaściwym zachowaniem nie tylko w czasie korzystania z Internetu.
Walentynki


DZIANINY, TKANINY… W CO SIĘ UBRAĆ?

W klasie II zorganizowaliśmy zajęcia hafciarskie z pomocą mam i babć. Na początku obejrzeliśmy bajkę „O tym, jak pan Niteczka został królem”. Następnie duuuużo! wiedzy – o zawodach związanych z włókiennictwem (od rolnika do ekspedientki), o rodzajach materiałów włókienniczych: dzianinach, tkaninach - naturalnych, sztucznych, o splotach. Sprawdzaliśmy „zachowanie” materiałów w wodzie, oglądaliśmy sploty pod lupą, odczytywaliśmy oznakowania na wszywkach i na żelazku. Nauczyliśmy się, jak dobrać ubiór do pogody, rodzaju zajęć, jak dbać o higienę i kulturę stroju. Na koniec dzieci szyły poduszeczki do igieł – ściegiem hafciarskim – mereżką. Szyły pod kontrolą zaproszonych mam i babć. Dzięki takim wspólnym zajęciom dzieci mogą pokazać, jak pracują w szkole, a rodzice obserwują swoje pociechy i pomagają w pracy.Bal karnawałowy


Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka przypada w tym roku we ferie zimowe, dlatego też dzieci ze szkoły w Kobiernie zaprosiły „Dziadków” już na dzień 11 stycznia 2016 r. Gości powitała gorąco i serdecznie Dyrektor Szkoły- Dominika Stasik i złożyła Seniorom życzenia zdrowia, uśmiechu, pogodnych dni, spokojnych nocy i grzecznych wnuków. W krótkim wystąpieniu przypomniała, że to właśnie Dziadkowie przekazują swoją wiedzę z pokolenia na pokolenie, opowiadają o przodkach i kultywują tradycje. Są otwarci i zawsze chętni do pomocy, towarzyszą wnukom w ich radościach i smutkach. Dziadkowie mają doświadczenie, czas i mogą dać wnukom to, czego one tak bardzo potrzebują : siebie.Najmłodsze dzieci zaprezentowały Jasełka , starsi uczniowie recytowali wzruszające wiersze i śpiewali wesołe piosenki. Kiedy zabrzmiała melodia „Tanga Milonga” nasz Honorowy Szkolny Dziadek – p. Zdzisław Cieluch z Tomnic zaprosił do tańca p. Zofię Jamkę, kobierską Sołtys i Przewodniczącą Rady Miasta Krotoszyna. Po tańcu krótko wypowiedział się p .Z. Cieluch, krótko p. Z. Jamka a na koniec parę słów dorzucił wraz ze słodyczami dla dzieci, Burmistrz Ryszard Czuszke. Wszyscy zajadali się przepysznym ciastem upieczonym przez niezawodne mamy i tak impreza dobiegłaby końca, ale zakończyła się spontanicznym koncertem na którym p. Z. Cieluch grał na harmonijce ustnej i śpiewały i tańczyły dzieci i do przyszłego roku . „Niech nam Dziadkowie żyją , póki komar z muchą morza nie wypiją …”

Szkolny Festiwal Kolęd
8 stycznia 2016r. odbył się w naszej Szkole Konkurs Kolęd .Do konkursu przystąpiło  23 uczniów . Jury w składzie :p. Dominika Stasik -dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobiernie i p. Iwona Fila - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i członek Chóru POSITIVE przy KOK w Krotoszynie przyznało nagrody i wyróżnienia.
W kategorii młodszej(kl. 0 - III) I miejsce zdobyła Zuzanna Langner (kl.I),II miejsce Wiktor Kulig( kl.I), III miejsce Gabriela Poczta(3lata), wyróżnienie Hanna Wiatrak.(4 lata).
W kategorii klas starszych (4-6) I miejsce duet- Patrycja Kaźmierczak i Agata Wagner (kl.IV), II miejsce Miłosz Rebelka  (kl.V), III miejsce Zuzanna Dzielicka (kl.IV). Wyróżnienia: Paulina Olejnik (kl.V), Weronika Paszek (kl.VI) i Natalia Strzelczyk (kl.VI).
Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.
 I. Kałążna

XXXIV HERODIADA W CIESZKOWIE
W niedzielę 10 stycznia 2016 r. Chór szkolny i soliści wzięli udział w konkursie kolęd i pastorałek w Cieszkowie.
W kategorii chórów i zespołów nasza szkoła uzyskała II miejsce!!!W kategorii duetów III miejsce Jagoda Ciesiak i Zuzanna Garbatowska z klasy V a w kategorii solistów II miejsce Hania Wiatrak z naszego oddziału przedszkolnego.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali wysoki poziom umiejętności. Radzie Rodziców dziękujemy za wsparcie finansowe naszego wyjazdu.
I. Kałążna

Klasa II na wycieczce

Jarmark Świąteczny w Krotoszynie

Kiermasz w Kobiernie 2015
3 grudnia w Szkole Podstawowej w Kobiernie odbył się kiermasz bożonarodzeniowy połączony z zebraniem dla rodziców uczniów klas I-III.
Uczniowie  wraz z przedszkolakami przygotowali krótki świąteczny program artystyczny, który wprowadził zebranych w świąteczny nastrój. Na kiermaszu można było zakupić stroiki, kartki świąteczne oraz pyszne domowe ciasto, które przygotowały mamy naszych uczniów.
Korzystając  z okazji dyrektor szkoły Dominika Stasik złożyła wszystkim życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz podziękowała za udział w spotkaniu.

II IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY W SUMO
Sport, rywalizacja i zabawa – to przyciąga. Aż dwudziestu uczniów wzięło udział, mimo braku kontaktu z tą dyscypliną. Może ktoś się „zarazi” i będziemy mieć sumitę. A oto wyniki:
Złoto – Wiktor Kulig kl. I, Michał Pawłowski kl. II
Srebro – Nikola Łacina i Norbert Szychowiak kl. I, Julia Wencek kl.IV
Brąz – Krzysztof Horyza, Dawid Marszałek, Mateusz Pestka kl. I, Jakub Kaźmierczak, Emil Kołaski, Zuzanna Krawczyk, Szymon Regulski, Oskar Szwałek kl. II, Cyprian Bitner i Wiktor Regulski z kl. III, Kamil Krawczyk, Bartosz Kołaski kl. IV, Wojciech Pohl kl. VI
Szczególne gratulacje należą się Oskarowi Szwałkowi, który walczył z zawodnikami o 10 kg cięższymi.

Halowa Piłka Nożna
W poniedziałek 26 października odbyły się gminne mistrzostwa młodzieży szkolnej w Halowej Piłce Nożnej. Dwanaście drużyn zostało podzielone na 3 grupy w których rozegrały się mecze każdy z każdym. Drużyna z Kobierna w składzie: Oliwier Krystek, Wiktoria Namyślak, Kacper Dawidowicz, Wojciech Ceglarz, Bartek Kaźmierczak, Szymon Łacina, Patryk Skrzypczak, Jakub Kulig po rozegraniu czterech meczy w grupie dostała się do finału mistrzostw i ostatecznie zakwalifikowała się na bardzo dobrym 3 miejscu , dającym im przepustkę do zagrania w mistrzostwach powiatu. Zawodnicy po mistrzostwach odebrali gratulacje i dyplom po czym przystąpili do pamiątkowego zdjęcia z zawodów.
Dwa tygodnie później 12 listopada o godz.9 odbyły się mistrzostwa powiatu Krotoszyńskiego. Na zawodach wystąpiło 9 wspaniałych drużyn. Reprezentacja Kobierna w składzie: Maciej Włoch, Szymon Łacina, Kacper Dawidowicz, Wojciech Ceglarz, Bartek Kaźmierczak, Patryk Skrzypczak, Jakub Kulig, Kevin Nik Niczajew rozegrała 3 ciężkie mecze z silnymi przeciwnikami (SP Zduny, Sp 4 Krotoszyn i SP Mokronos) co ostatecznie dało im 7 pozycje na powiatowych mistrzostwach w piłce nożnej. Wszyscy uczniowie spisali się na medal co wielokrotnie było widać na boisku, w niektórych momentach zabrakło tylko szczęścia.

Lions Club

Lions Club Krotoszyn w ramach projektu "Odblaski dla dzieci - bądź bezpieczny na drodze" przekazał opaski i breloczki odblaskowe dla uczniów klasy II naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że dzieci będą bezpieczne w drodze do i ze szkoły.KULINARNE PODRÓŻE PO POLSCE
Kontynuując realizację programów „Owoce w szkole” i „Cała Polska czyta dzieciom”, klasa II promuje zdrowy styl życia. „Tydzień smaków” rozpoczęliśmy od sałatki owocowej na drugie śniadanie. Następnie były zabawy z rozpoznawaniem czterech smaków i nowego smaku „umami”. Pani bibliotekarka, Marlena Kasprzak, przygotowała degustację owoców cytrusowych i naszych rodzimych  - granaty, awokado, kaki, pamelo, mandarynki, pomidorki w zalewie słodko – kwaśnej, kompot z dyni. Ku naszemu zdziwieniu wygrały pestki granatu i goryczkowe pamelo. Również mamy popisały się swoimi zdolnościami i przygotowały posiłki z różnych regionów Polski. I tak: próbowaliśmy podhalańską kwaśnicę, świętokrzyską zalewajkę, plince z pomoćką, sękacz z Podlasia, modrą kapustę ze Śląska. Na szczęście wszystkie dzieci znały wielkopolskie pyry z gzikiem. Wygrała kwaśnica, a zupełna klęskę poniosła modra kapusta. Znamy krakowskie obwarzanki, toruńskie „katarzynki” i 11 listopada poznamy rogale Marcińskie – przysmak z Poznania. Wiersze, legendy i degustacja potraw na pewno pomogły dzieciom w poznaniu tradycji regionów.
Dziękujemy pani M. Kasprzak i niezastąpionym mamom za pomoc w przeprowadzeniu  zajęciach.

Dzień Edukacji NarodowejJEMY ZDROWO I …SŁUCHAMY
W 2014/2015  roku klasa I realizowała zajęcia w ramach programów „Owoce w szkole”, „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy” oraz „Cała Polska czyta dzieciom”. Współpracując z filią Biblioteki Publicznej w Kobiernie, pani Marlena Kasprzak czytała książki Marcela Marliel o Martynce i jej kulinarnych doświadczeniach, wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dzieci uczyły się fragmentów na pamięć, inscenizowały wiersze i przygotowywały potrawy do ich treści. Uczyły się nakrywać do stołu, higienicznie przygotowywać i spożywać posiłki. Oto wspomnienia z zajęć – c jak cytrynka, j jak jajko, jesienne przetwory, kanapki, mleko z …płatkami.


NAJLEPIEJ UCZYĆ SIĘ, BAWIĄC, WIDZĄC, DOTYKAJĄC…
Mglistym porankiem klasy 0, II i III pojechały do Szkółki Leśnej w Kuklinowie. Tam leśniczy szkółki, pani Barbara Olek zapoznawała dzieci z pracą leśnika, zachowaniem w lesie, szkodnikami drzew … W Sali edukacyjnej największym zainteresowaniem cieszył się jenot, którego można było pogłaskać, a nawet przytulić. Dzieci słuchały odgłosów zwierząt, poznawały gatunki zwierząt, roślin, rozwiązywały zagadki. Taka praktyczna lekcja utrwaliła wiedzę na temat znaczenia lasu dla człowieka. Po tej olbrzymiej dawce wiedzy mamy przygotowały kiełbaski na ognisku i słodkie niespodzianki.
Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Krotoszyn za udostepnienie Sali Edukacyjnej i przeprowadzenie zajęć.

BEZPIECZNY PRZEJAZD
Dzieci klas 0-III oraz przedszkolaki „Kołłątajka” uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli PKP Linie Kolejowe S.A. Celem zajęć było kształtowanie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości o zagrożeniach czyhających na przejazdach kolejowych i tzw. „dzikich przejściach”, by w konsekwencji ograniczyć liczbę wypadków na przejazdach i terenach kolejowych.  Dzieci oglądały filmiki, rozwiązywały krzyżówki, zagadki, uczyły się znaków drogowych.
Dziękujemy panu Jarosławowi Grabiemu i pracownikom Służb Kolejowych za przeprowadzenie zajęć


Dnia 25.09.2015r., w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia .Uczniowie klas IV- VI zmagali się z tabliczką mnożenia na lekcji matematyki. Losowali losy i w określonym czasie podawali wyniki. W czasie sprawdzania poprawności rozwiązań, rozwiązywali różne łamigłówki oraz przepytywali się nawzajem z tabliczki. Wyłonieni zwycięzcy otrzymali legitymację eksperta. Dzień minął w pogodnej i życzliwej atmosferze.
Ekspertami w naszej szkole zostali:

Klasa IV
Patrycja Kaźmierczak, Katarzyna Ceglarz, Sebastian Konrady, Aleksandra Frala
Kamil Krawczyk, Ewelina Kaźmierczak, Julia Wencek, Zuzanna Dzielicka, Dominik Raszel

Klasa V
Małgorzata Wiatrak, Szymon Łacina, Dominik Gąsiorek, Natalia Horyza

Klasa VI
Patryk Skrzypczak, Bartosz Kaźmierczak, Nik Nieczajew, Jakub Kulig
Aleksandra Szczotka, Daria Janicka, Wiktoria Namyślak, Mateusz Jankowski

 


Bieg SOKOŁA

 

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

WEEKEND SPRZĄTANIA ŚWIATA - POLSKA 2015 18 - 20 WRZEŚNIATO JUŻ 22. „SPRZĄTANIE ŚWIATA”!

Sprzątanie Świata obchodzimy w trzeci weekend września. Jest to, więc święto ruchome. Sprzątanie Świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. W tych dniach w wielu miastach w Polsce i na świecie ludzie zbierają się w parkach, lasach itp. organizując zbiórkę odpadów wyrzucanych przez resztę społeczeństwa. Najczęściej w zbiórce biorą udział dzieci ze szkół, ale coraz częściej przyłączają się do akcji także inne środowiska. W piątek 18 września uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki włączyły się do tej akcji i ruszyły w teren. Posprzątaliśmy okolice naszej szkoły: plac zabaw, ul. Krotoszyńską, ul. Kobierską, okolice pamiątkowego kamienia Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

Wizyta księży


Wycieczka

 

Uczestniczymy w akcjach: